Vandens filtrų parinkimas
Vandentiekio vanduo Lietuvoje – pakankamai geros kokybės. Tačiau iš praktikos pastebima, kad vandentiekio vanduo ne visada atitinka normas. Taigi, turint nusiskundimų dėl vandens spalvos, kvapo ar skonio patartina kreiptis į vandens tiekėją. Patariame konsultuotis su „Elignera“ specialistais, kurie pasiūlys efektyvius būdus vandens kokybei pagerinti.
Renkantis filtrus pirmiausia reikia žinoti: mikrobiologinę, fizikinę ir cheminę vandens sudėtį.
Vandens paskirtį: vieni filtrai skirti ruošti geriamajam vandeniui, kiti išvalo vandenį, kad jis būtų tinkamas buičiai ir sanitarinėms reikmėms.
Filtrų veikimo principą: filtrai skirstomi į kasetinius ir automatinius.
Taip pat renkantis filtrus visuomet būtina įvertinti vandens išgavimo šaltinio našumą, atsižvelgti į vandens tiekimo sistemos slėgį, jos nuostolius, išvalyto vandens poreikį ir kitus kriterijus.
Populiariausi – daugiafunkciai filtrai, valantys vandenį kompleksiškai ir pagerinantys jo sudėtį.
Kasetiniai filtrai. Patys paprasčiausi ir lengviausiai prieinami – plastikiniai ąsočio formos filtrai, į kuriuos dedamos specialios keičiamos kasetės. Kasetiniai filtrai daugiausia skirti mechaniniam vandens filtravimui. Jie nebrangūs, juos paprasta prižiūrėti, užima nedaug vietos, nesunku pakeisti jų filtravimo elementus. Paprastai kasetiniai filtrai tarnauja nuo 1 iki 6 mėn.
Mechaniniai vandens filtrai
Mechaniniai vandens filtrai veikia panašiai, kaip ir kasetiniai, tik jie skirti filtruoti kur kas didesnius vandens kiekius. Pagrindinė jų paskirtis – iš buityje naudojamo vandens pašalinti mechanines priemaišas.