Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vandens filtrų parinkimas

Vandentiekio vanduo Lietuvoje – pakankamai geros kokybės. Tačiau iš praktikos pastebima, kad vandentiekio vanduo ne visada atitinka normas. Taigi, turint nusiskundimų dėl vandens spalvos, kvapo ar skonio patartina kreiptis į vandens tiekėją. Patariame konsultuotis su „Elignera“ specialistais, kurie pasiūlys efektyvius būdus vandens kokybei pagerinti.

Renkantis filtrus pirmiausia reikia žinoti: mikrobiologinę, fizikinę ir cheminę vandens sudėtį.

Vandens paskirtį: vieni filtrai skirti ruošti geriamajam vandeniui, kiti išvalo vandenį, kad jis būtų tinkamas buičiai ir sanitarinėms reikmėms.

Filtrų veikimo principą: filtrai skirstomi į kasetinius ir automatinius.

Taip pat renkantis filtrus visuomet būtina įvertinti vandens išgavimo šaltinio našumą, atsižvelgti į vandens tiekimo sistemos slėgį, jos nuostolius, išvalyto vandens poreikį ir kitus kriterijus.

Populiariausi – daugiafunkciai filtrai, valantys vandenį kompleksiškai ir pagerinantys jo sudėtį.

Kasetiniai filtrai. Patys paprasčiausi ir lengviausiai prieinami – plastikiniai ąsočio formos filtrai, į kuriuos dedamos specialios keičiamos kasetės. Kasetiniai filtrai daugiausia skirti mechaniniam vandens filtravimui. Jie nebrangūs, juos paprasta prižiūrėti, užima nedaug vietos, nesunku pakeisti jų filtravimo elementus. Paprastai kasetiniai filtrai tarnauja nuo 1 iki 6 mėn.

Mechaniniai vandens filtrai

Mechaniniai vandens filtrai veikia panašiai, kaip ir kasetiniai, tik jie skirti filtruoti kur kas didesnius vandens kiekius. Pagrindinė jų paskirtis – iš buityje naudojamo vandens pašalinti mechanines priemaišas.

Skip to content